Yönetim Kurulu Başkanı'nın Mesajı

Günümüzün artan rekabet koşullarında bir kuruluşun ayakta kalabilmesi, pazarın nabzını tutarak, hızlı ve dinamik bir şekilde değişime uyum göstermesine ve sunduğu yenilikler ile fark yaratmasına bağlıdır.

 

Bu anlayış çerçevesinde, B Medikal olarak hedefimiz, geçmişimizden aldığımız güç ve birikimle değişimleri günü gününe izleyip uygulamak; böylece, pazarda “yenilikçi lider” ve "vazgeçilmez tedarikçi" konumuna erişmektir.

 

Vizyonumuz doğrultusunda özveriyle çalışarak ailemizin bir parçası haline gelen, dürüst, her işi sahiplenerek üstlenen ekibimize teşekkür ederim.

 

İstikrar ve başarı grafiğinin uzun yıllar artarak sürmesi ve şirketimizin varlığının gerek sektöre, gerekse ülkemiz ekonomisine katkısının daimi olması dileklerimle...

 

Yönetim Kurulu Başkanı

 

Ebedi Başkanımız Orhan Bıçakcı

Türkiye medikal sektörünün öncü girişimcisi ve lideri Orhan Bıçakcı, iş yaşamı süresince çalışkanlığı, iş disiplini, istikrarlı duruşu, global ve yenilikçi düşünceleri ile bizlerin çalışma hayatında geniş ufuklar açmıştır.

 

Medikal sektördeki serüvenimiz 1959 yılında Bıçakcılar Tıbbi Cihazlar Sanayi ve Ticaret A.Ş. firmasını kurmamız ve Amerika, İsveç, Doğu ve Batı Almanya ve Rusya'dan kalp, beyin, genel cerrahi ile diş hekimliği ürün ve cihazları ithal etmemizle başlamıştır. 1964 yılında ilk tıbbi cihaz imalatı, 1982 yılında ise Türkiye'de ilk steril tek kullanımlık tıbbi ürün imalatı ile önemli bir adım atılmış ve şirketimizin başarı grafiği hızla yükselmiştir.

 

Orhan Bıçakcı, yenilikçi vizyonuyla, uzun vadeli projeleriyle ve kâr beklentisinin ötesinde bir hizmet hedefiyle, Türkiye’de sektörün en saygın ve güvenilir firması Bıçakcılar'ın temelini atmış ve uluslararası pazarlarda da aranılan kurumsal bir kimlik oluşturmuştur.

 

Kendisini saygıyla anıyoruz…